Apie paslaugą

Trombocitais praturtinta plazma, PRP (angl. Platelet Rich Plasma) – tai kraujo plazma, kurioje trombocitų yra žymiai daugiau, nei įprastai randama kraujyje. Trombocitų funkcija – stabdyti kraujavimą ir gydyti pažeistas kraujagysles, audinius bei ląsteles.  Dėl itin plataus ir universalaus augimo faktorių veikimo spektro, PRP taikomas gydyti skeleto raumenų sistemos ligoms bei traumoms. Pasitelkus ultragarso vaizdinimą šis prepatartas suleidžiamas labai tiksliai ir beveik be skausmo.

Kokiais atvejais kreiptis ?
  • Klubo, kelio, bei čiurnos sąnarių kremzlės dilimas
  • Degeneraciniai sausgyslių pakitimai
  • Achilo sausgyslės tendinitas
  • Girnelės raiščio tendinozė („šuolininko kelis“)
  • Epikondilitas, „tenisininko alkūnė“
MSK 4-9398c8ecf68ddf293c734bb71b8eb771.jpg

GS60-PURE II PRP KIT

Kas yra trombocitų prisotinta kraujo plazma?

Trombocitų prisotintą kraujo plazmą sudaro koncentruotas trombocitų, augimo faktorių, signalinių molekulių ir kitų plazmos baltymų tirpalas, kuris atlieka svarbų vaidmenį audinių gijimo ir sąnarių stabilizavimo procesuose. Kad būtų pasiektas plazmos gydomasis poveikis, 1 ml plazmos dozėje turi būti daugiau kaip 1 mlrd. trombocitų[1]. Mūsų klinikoje naudojamos trombocitų prisotintos kraujo plazmos trombocitų koncentracija yra geriausia sektoriuje ir 7–10 kartų didesnė, palyginti su sveiko žmogaus krauju. Ji gerokai viršija minimalų reikalavimą, t. y. 1 mlrd. trombocitų / 1 ml plazmos[2].

Jau dešimtmečius trombocitų prisotintos kraujo plazmos procedūros atliekamos aukšto lygio sportininkams, kurie nori išvengti operacijų ir sutrumpinti atsigavimo po traumų laiką. Įrodyta, kad gydymas trombocitų prisotinta kraujo plazma stiprina natūralias organizmo gijimo galimybes, padeda greičiau, veiksmingiau ir kruopščiau užgydyti bei stabilizuoti audinius, atkurti jų būklę.

Kam galėtų būti naudingos šios procedūros?

Trombocitų prisotintos kraujo plazmos procedūros idealiai tinka pacientams, kuriems neveiksmingas konservatyvesnis ar tradicinis gydymas, pavyzdžiui, steroidų ar hialurono rūgšties injekcijos, fizioterapija arba įtvarai. Trombocitų prisotintos kraujo plazmos procedūros taip pat gali būti veiksminga priemonė pacientams, norintiems atitolinti operaciją arba jos išvengti.